УКР     РУС     ENG

DESCRIPTION OF VARIETIES CURRENTLY AVAILABLE IN UKRAINIAN ONLY. SORRY FOR INCONVENIENCE...

 

STRAWBERRIES JUNE BEARERS

 
QUICKY
. Квікі® (Quicky® CIVN251) – дуже ранній італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників).
Урожай дозріває на 5 днів раніше сорту Клері.
Рослина сильноросла з прямостоячими листками великого розміру. Ягода добре помітна під листям, завдяки чому її легко збирати. Швидке та якісне запилення навіть при низьких температурах.
Ягода вкороченої конічної форми, яскраво-червоного кольору (навіть при високих температурах),середньо-великого розміру, не дрібнішає протягом всього періоду плодоношення. М’якоть щільна та соковита. Має приємний десертний смак, високий вміст цукрі (brix: 8,4) та характерний суничний аромат.
Ягоди дозрівають повільно, тому допускається збір урожаю раз в 5-7 днів. Лежкість та транспортабельність хороша.
Сорт має високу стійкість до дощу, борошнистої роси, а також захворювань листя та кореневої системи.
Сорт має дуже сильну другу фазу цвітіння (квітконоси з 3-5 квітками).
Урожайність сорту хороша.
 
CHRISTINE
. Ранньостиглий сорт суниці Британської селекції виведений селекціонером Дереком Дженінгсом в результаті схрещування двох сіянців без назв.
В умовах Великобританії сорт починає дозрівати на 7-14 днів раніше за сорт Елсанта (в залежності від місця розташування ділянки).
Урожайність дещо поступається сорту Елсанта, що є типовим для сортів раннього строку дозрівання, ягоди великі та дуже великі, яскравого світлого оранжево-червоного забавлення. Смак приємний, солодкий з незначною кислинкою. Високий відсоток ягід першого класу, незначна кількість вироджених плодів.
Шкірка ягід досить щільна та міцна, в дослідженнях сорт Крістін виявився одним з найстійкіших до пошкоджень плодів та демонстрував кращу лежкість та придатність до транспортування, ніж сорт Елсанта.
Рослини сильноросліші, ніж сорту Елсанта. Для повної реалізації потенціалу їх необхідно в достатній мірі забезпечувати водою та елементами живлення.
          

 

Завантажити детальний опис сорту суниці КРІСТІН

 
VIBRANT

Сорт виведений на Іст-Моллінгській дослідній станції, має високу врожайність та якість ягоди. Будучи дуже раннім, сорт являється еталоном для ранніх британських сортів. В умовах Британії сорт дає змогу почати сезон збору ягід на десять днів раніше ніж зазвичай.
Ягода правильної конічної форми, від середнього до великого розміру, високий відсоток виходу ягоди першого класу. Ягоди блискучі, яскраво-червоного кольору, смачні. Квітконоси прямі, міцні, довгі. Сорт можна успішно вирощувати як при традиційних екстенсивних технологіях, так і за технологією «урожай за 60 днів». Рослина утворює велику кількість квітконосів протягом тривалого періоду.
Кожен квітконос містить від 4 до 5 квіток, таким чином підтримується великий розмір ягоди (72% врожаю ягід сорту Вайбрант перевищує розмір 35мм в порівнянні з 56% - сорту Елсанта). Врожайність сорту є стабільно високою і зазвичай перевищує 1 кг з рослини. Швидкість збору ягоди висока завдяки хорошій видимості ягоди на рослині і легшому ніж в сортів Клері і Елсанта відриву ягоди.
Сорт дуже ранній, ягода дозріває щонайменше на сім днів раніше сорту Елсанта. В умовах Британії при вирощуванні в плівкових теплицях збір починають з середини квітня. Рослини мають середню силу росту, стійкі до борошнистої роси і гнилі коренів, але сприйнятливі до вертицильозного в'янення. Другий урожай - до 400 грам ягоди високої якості можна отримати починаючи з липня.  

 

Завантажити детальний опис сорту суниці ВАЙБРАНТ

 
LOFTY

Лофті® (Lofty® CIVN260) (попередня назва сорту - Амі) – ранньостиглий італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників).
Урожай починає дозрівати одночасно з Клері.
Рослина сильноросла з прямостоячими листками великого розміру. Ягода добре помітна під листям, завдяки чому її легко збирати. Швидке та якісне запилення навіть при низьких температурах.
Ягода конічної форми, яскраво-червоного кольору (навіть при високих температурах), крупна (більша за ягоду сорту Клері), однорідна за розміром (не дрібнішає протягом всього періоду плодоношення). М’якоть щільна та соковита. Має приємний десертний смак, високий вміст цукрі (brix: 8,8), дуже ароматна.
Ягоди дозрівають повільно, тому допускається збір урожаю раз в 5-7 днів. Лежкість та транспортабельність хороша.
Сорт має високу стійкість до дощу та борошнистої роси, а також захворювань листя та кореневої системи.
Сорт має дуже сильну другу фазу цвітіння (квітконоси з 3-5 квітками).
Урожайність сорту хороша.

 
CLERY

Ранньостиглий італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників). Виведений у 2002р. шляхом схрещування сортів (Elsanta x FBGL 3) x Sweet Charlie.
Рослина середньої загущеності, має середньо-високу силу росту, досить витривала та відносно толерантна до хвороб кореневої системи та листя. Сорт придатний для вирощування на важких грунтах.
Сорт дуже ранній, дозріває дружно, на 1-2 тижні раніше ніж Елсанта, продуктивність – середньо-висока. Зимостійкість добра, підходить для вирощування в усіх регіонах України.

Оптимальна густота посадки у відкритому грунті складає 50 000  рослин на гектар, при вирощуванні в субстраті – до 16 рослин на погонний метр ряду.
Один з найкращих сортів для вирощування в закритому та захищеному грунті – ягоди набирають кольору та смаку навіть в умовах пониженої температури та рівня освітлення. Утворює велику кількість пилку для адекватного запилення.
   

 

Завантажити детальний опис сорту суниці КЛЕРІ

 
ALBA

Алба® (Alba®) - зареєстрована торгова марка для сорту суниці садової НФ 311 (NF 311) селекції Нью Фрутс.
Сорт має дуже ранній строк достигання – зазвичай ягода дозріває на 2 дні раніше Хонею, проте в залежності від регіону вирощування та погодних умов цей показник може незначним чином змінюватись.
Цвітіння відбувається на два дні пізніше Хонею, що трохи зменшує ризик пошкодження весняними заморозками.
Ягода сорту Алба® має великий розмір та суттєво не дрібнішає до кінця збору - середня вага плодів протягом сезону складає близько 25 г. Плоди вирівняні, мають гарну видовжено-конічну форму, яскравого червоного кольору, з добре помітним блиском, мають дуже привабливий вигляд. Ягоди мають чудові показники лежкості та транспортабельності. Смак ягід десертний, середньої насиченості, дещо поступається іншим сортам Нью Фрутс, але значно кращий ніж у плодів загальновідомого раннього сорту Хоней. Ягода добре доступна для збирання, а в поєднанні з великим розміром плодів вдається добиватись високої продуктивності працівників, що значно знижує витрати на збір.
Рослина досить сильноросла, та високопродуктивна. В Італії при високому рівні агротехніки досвідчені виробники отримують до 1,2 кг плодів з рослини. В Україні поки що вдалось досягти сталих показників у 0,5-0,6 кг з рослини (25-30 т/га при 50 000 рослин на гектарі) в умовах відкритого грунту.
Сорт Алба® досить стійкий до захворювань кореневої системи - вертицильозного в’янення (Verticillium dahliae) та гнилі сердечка (Phytophtora cactorum), толерантний до борошнистої роси (Oidium fragarie) і кутової плямистості (Xanthomonas fragarie), проте дещо сприйнятливий до антракнозу (Colletotrichum accutatum). Тому важливо звернути увагу на профілактичну обробку від Антракнозу, коли складаються сприятливі погодні умови для цього захворювання – тривала волога прохолодна погода, особливо з великими перепадами температур вдень і вночі.
Сорт призначений для вирощування у регіонах з континентальним кліматом, так як рослина потребує великої кількості холодних температур взимку. В умовах України сорт гарно зимує. Часткове пошкодження морозами спостерігалось лише в екстремальні зими з дуже низькими температурами і зазвичай лише на полях, де не було снігового покриву. Іноді такі проблеми можна спостерігати, коли виробник робить занадто високі гребені, на яких не затримується сніг.
Сорт добре підходить для вирощування як в умовах відкритого грунту, так і в умовах плівкових теплиць. В звичайних не опалюваних плівкових тунелях вдається отримати продукцію приблизно на два тижні раніше, а також значно підвищується урожайність та якість продукції.

   

 

Завантажити детальний опис сорту суниці АЛБА

 
DELY
Новий ранньостиглий італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників) отриманий шляхом контрольованого схрещування гібридних форм Т2-6 х А20-17.
Рослина середньої загущеності, має середньо-високу силу росту, досить витривала та відносно толерантна до хвороб кореневої системи та листя. Квіти утворюють велику кількість пилку для адекватного запилення.
Сорт дуже ранній, період дозрівання – такий же як у сорту Клері, проте сезон збору продукції більш розтягнутий. Урожайність – висока.
Сорт достатньо зимостійкий, підходить для вирощування в усіх регіонах України.
Ягоди великого розміру (від 20 до 30 г.), серцевидної форми, яскраво-червоного кольору. М’якоть щільна, червоного кольору та приємного десертного смаку. Має характерний аромат лісової суниці.
Сорт стійкий до хвороб кореневої системи та до борошнистої роси.
Сорт можна успішно вирощувати як у традиційних екстенсивних технологіях, так і за технологією «урожай за 60 днів».


Завантажити детальний опис сорту суниці ДЕЛІ

 
JOLY
Новий середньо-ранній італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників) отриманий шляхом контрольованого схрещування гібридних форм Т2-6 х А20-17.
Рослина середньої загущеності, має середню силу росту, досить витривала, відносно не вимоглива до якості грунту та відносно толерантна до захворювань кореневої системи та листя. Квіти утворюють велику кількість пилку для адекватного запилення.
Період дозрівання урожаю – в середньому на 3 дні пізніше сорту Клері, сезон збору продукції - розтягнутий. Продуктивність – дуже висока. Високий відсоток ягоди першого класу,що значно підвищує продуктивність працівників при зборі продукції.
Сорт достатньо зимостійкий, підходить для вирощування в усіх регіонах України.
Ягоди великого розміру (від 22 до 34 г.), зрізано-конічної форми, яскраво-червоного кольору. М’якоть щільна, ароматна, червоного кольору та чудового десертного смаку.
Сорт можна успішно вирощувати як у традиційних екстенсивних технологіях, так і за технологією «урожай за 60 днів».

Завантажити детальний опис сорту суниці ЖОЛІ

 
ANTEA

Середньоранній італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників).

Урожай дозріває на 5 днів пізніше сорту Клері.
Рослина середньої сили росту, середньо загущена. Квітконоси знаходяться на одному рівні з листям, утворює багато пилку. Цвітіння інтенсивне та тривале.
Ягода правильної видовжено-конічної форми, великого розміру. Колір яскраво-червоний, після збирання ягода практично не темнішає. М’якоть дуже щільна, ягода не пошкоджується навіть при збиранні при високих температурах. Смак приємний десертний з характерним суничним ароматом.
Сорт можна вирощувати як в традиційних екстенсивних системах, так і для отримування програмованого врожаю з використанням саджанців великого калібру.
Сорт добре зимує в умовах України.
Відносно стійкий до хвороб листя та кореневої системи.

 

Завантажити детальний опис сорту суниці АНТЕА

 
APRICA

Апріка® (Aprica®) - новий середньо-ранній італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників). 

Урожай дозріває на 5 днів пізніше сорту Клері.

Ягода гарна на вигляд, правильної конічної форми, великого розміру, не дрібнішає, з приємним десертним смаком.

М’якоть тверда та щільна, завдяки чому ягода відмінно зберігається та транспортується.
Хороша стійкість до дощу. Сорт відносно стійкий до хвороб, зокрема борошнистої роси.
Сорт придатний до вирощування в умовах континентального клімату.

 
ASIA

Азія® (Asia®) - зареєстрована торгова марка для сорту суниці садової НФ 421 (NF 421) селекції Нью Фрутс.
Азія® - середньоранній сорт (дозріває на 3-5 днів пізніше за сорт Алба®).
Ягода дуже великого розміру з середньою вагою протягом сезону 28 г, видовженої конічної форми (за винятком перших плодів, які мають дуже великий розмір та гребенеподібну форму), м’якоть середньої щільності, проте плоди мають чудову лежкість і транспортабельність. Завдяки чудовим смаковим якостям плодів з високим вмістом цукрів (7.3 brix) та насиченим ароматом, сорт чудово підходить для споживачів, які особливо цінують смак.
Рослина сильноросла, з листками великого розміру, стійка до хвороб кореневої системи - вертицильозного в’янення (Verticillium dahliae) та гнилі сердечка (Phytophtora cactorum). Проте слід зазначити, що сорт дещо сприйнятливий до борошнистої роси (Oidium fragarie), тому важливо звернути увагу на профілактичну обробку рослин від цього захворювання.
Сорт дуже високоврожайний. В умовах відкритого грунту в Україні виробники отримують до 0,56-0,64 кг з рослини (28-32 т/га при 50 000 рослин на гектарі). При використанні плівкових тунелів можна досягти ще вищих показників урожайності, а також уникнути значних проблем з розвитком борошнистої роси.
Сорт призначений для вирощування у регіонах з континентальним кліматом, так як рослина потребує значної кількості холодних температур взимку. Протягом більш ніж п’ятирічних спостережень сорт гарно зимує в умовах України. Незначне підмерзання спостерігалось лише в зими з екстремальними низькими температурами за відсутності снігового покриву.
Сорт добре підходить для вирощування в умовах відкритого грунту, а також у плівкових тунелях та скляних теплицях. Також дуже гарні результати показує при вирощуванні у субстраті.

 

 

Завантажити детальний опис сорту суниці АЗІЯ

 
MARMOLADA
Середньостиглий італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників). Виведений у 1989 р. шляхом схрещування сортів Gorella x Sel.15.
Рослина компактна, маєсередню силу росту, досить витривала, відносно не вимоглива до якості грунту та відносно толерантна до захворювань кореневої системи.           Квіти утворюють велику кількість пилку для адекватного запилення.
Період дозрівання урожаю – на 4-7 днів пізніше Клері, сезон збору продукції - розтягнутий. Продуктивність – дуже висока. При недостатньому поливі з часом ягода може дрібнішати.
Сорт має високу зимостійкість, підходить для вирощування в усіх регіонах України.
Ягоди середньо-великого розміру, конічної форми з гострим кінчиком та плоскою основою, яскраво-червоного кольору. Перші ягоди можуть бути дещо деформовані. М’якоть щільна, ароматна, червоного кольору та приємного десертного смаку.
Сорт можна успішно вирощувати як у традиційних екстенсивних технологіях, так і за технологією «урожай за 60 днів».

 

Завантажити детальний опис сорту суниці МАРМОЛАДА

 
AROSA

Середньостиглий італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників).

Урожай дозріває в той же час, як і сорту Елсанта.

Рослина середньої сили росту, відносно компактна.

Ягода правильної конічної форми, яскраво-червоного кольору, велика, однорідна за розміром. М’якоть щільна та соковита. Має приємний десертний смак та характерний суничний аромат.

Ягоди дозрівають повільно, тому допускається щотижневий збір урожаю. Лежкість та транспортабельність досить добра.

Сорт добре зимує в умовах України.

Сорт відносно стійкий до хвороб кореневої системи та листя, зокрема борошнистої роси. Добре переносить виснажені грунти.

   

 

Завантажити детальний опис сорту суниці АРОЗА

 
PREMY

Премі - новий середньостиглий італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників).

Урожай дозріває в той же час, як і сорту Елсанта.

Ягода великого розміру, приваблива на вигляд, з приємним солодким смаком та ароматом.
М’якоть яскраво-червоного забарвлення, тверда.
Рослина сильноросла.
Продуктивність сорту висока.
Наразі сорт знаходиться на виробничому випробуванні в Європі та Україні.  

 
SYRIA

Сирія® (Syria®) - зареєстрована торгова марка для сорту суниці садової НФ 137 (NF 137) селекції Нью Фрутс (Італія).
Сорт середньостиглого строку достигання - дозріває на 5-6 днів пізніше за сорт Алба.
Ягода середнього та великого розміру з середньою вагою протягом сезону 23 г. Плоди видовженої правильної конічної форми, насиченого червоного кольору, з гарним блиском, привабливого зовнішнього вигляду. М’якоть плодів щільна, насиченого червоного кольору, з приємним, насиченим солодко-кислим смаком. Плоди мають чудову лежкість та транспортабельність.
Плоди, порівняно з іншими сортами, менше уражуються сірою гниллю та стійкі до розтріскування під час дощів.
Висока щільність плодів, насичено-червоне забарвлення м’якоті та високий вміст сухих речовин та цукрів в плодах (8.5 brix) роблять цей сорт особливо привабливим для ринку переробки – заморозка, пюре, а особливо для виготовлення фруктових наповнювачів для йогуртів завдяки здатності зберігати щільну консистенцію, насичений колір та аромат в процесі переробки.
Сорт Сирія® стійкий до захворювань кореневої системи - вертицильозного в’янення (Verticillium dahliae) та гнилі сердечка (Phytophtora cactorum), толерантний до борошнистої роси (Oidium fragarie) та антракнозу (Colletotrichum accutatum), проте дещо сприйнятливий до кутової плямистості (Xanthomonas fragarie).
Продуктивність сорту Сирія® середня. В Україні виробники отримують 400-450 г з рослини, що при густоті посадки 50 000 рослин на га дає 20-22т/га. Проте завдяки компактній, прямостоячій формі рослин, гарній стійкості до листових захворювань та відносній стійкості плодів до сірої гнилі, з метою підвищення урожайності, можна використовувати дещо загущені посадки з щільністю 60 000 рослин на га.
Сирія® чудово підходить для вирощування в умовах континентального клімату та гарно зимує в умовах України.

 

 

          Завантажити детальний опис сорту суниці СИРІЯ

 
ALICE
Середньостиглий сорт суниці, виведений селекціонерами Девідом Сімпсоном та ДжудіБелл на Іст-Моллінгській дослідній станції. Сорт має комплексний батьківський склад включаючи сорти Корона, Тотем, Холідей, Тіога, Редгонтлет, Горелла, Редчіф, Вілтгард і Шурекроп.
Середина збору врожаю приблизно на 7 днів пізніше, а тривалість збору дещо довша, ніж у сорту Елсанта. За результатами сортовипробовування урожайність сорту така ж як і сорту Елсанта, проте біля 70% ягід мають розмір більше 35 мм. В результаті відсоток ягід першого класу зазвичай становить 80%, що дещо перевищує аналогічний показник Елсанти.
Ягоди вирівняної конічної форми, хоча перші найбільші ягоди можуть мати слабку ребристість. Шкірка міцна, привабливого яскраво оранжево-червоного кольору з блиском, м’якоть достатньо міцна, соковита та приємна на смак. Насінини на поверхні ягід трохи виступають. Придатність до зберігання така ж як і у сорту Елсанта.
Рослини мають дещо більшу силу росту, ніж у сорту Елсанта, прямостоячі. Ягоди добре помітні, легко та швидко збираються.


Завантажити детальний опис сорту суниці ЕЛІС 

 
ROXANA

Роксана® (Roxana®) - зареєстрована торгова марка для сорту суниці садової НФ 205 (NF 205) селекції Нью Фрутс.
Сорт середньо-пізнього сроку достигання - дозріває на 8-10 днів пізніше ніж Алба.
Ягода дуже великого розміру з середньою вагою плодів 30 г, видовженої правильної конічної форми, яскраво червоного забарвлення. М’якоть середньої щільності.
Рослина сильноросла та витривала, гарно почуває себе на бідних грунтах, стійка до низьких температур взимку.
Сорт стійкий до хвороб кореневої системи - вертицильозного в’янення (Verticillium dahliae) і гнилі сердечка (Phytophtora cactorum), та толерантний до борошнистої роси (Oidium fragarie), і кутової плямистості (Xanthomonas fragarie), проте дещо сприйнятливий до антракнозу (Colletotrichum accutatum). Слід звернути увагу, що сорт, сильніше ніж інші, уражується павутинним кліщем, тому важливо контролювати цього шкідника, коли складаються сприятливі умови для його розмноження – жарка та суха погода.
Роксана® стабільно дає дуже високі врожаї. В умовах Італії виробники отримували рекордні урожаї до 1,6 кг з рослини. В Україні виробникам вдалось досягти урожаїв в межах 30-32 т/га (600-640г з рослини при 50 000 рослин на га) в умовах відкритого грунту, а на Вінничині в плівкових тунелях врожайність сягала рекордних 38 т/га.
Висока урожайність, великий розмір плодів та їх гарна доступність для збирачів дозволяє суттєво знизити витрати на збір продукції.
Враховуючи дуже високу урожайність, що сильно виснажує рослину, за несприятливих погодних умов може проявлятись ушкодження сірою гниллю. Тому рекомендується не загущувати насадження та висаджувати рослини з відстанню 30-35 см між рослинами, а при вирощуванні у тунелях забезпечувати гарну вентиляцію.
Сорт призначений для вирощування у регіонах з континентальним та північним кліматом, так як рослина потребує великої кількості холодних температур взимку. Протягом багаторічних спостережень сорт гарно зимує в умовах України.
Сорт показує гарні результати при вирощуванні в умовах як відкритого грунту, так і у плівкових тунелях та скляних теплицях, чудово підходить для вирощування як в грунті так і у субстраті. Один з найкращих сортів для вирощування позасезонної продукції в умовах захищеного грунту завдяки високій урожайності, великому розміру плодів та здатності повноцінно забарвлювати плоди при низьких температурах та недостатньому освітленні.

 


Завантажити детальний опис сорту суниці РОКСАНА 

 
ALINA

Середньо-пізній сорт літньої суниці виведений в італійському розсаднику Нью Фрутс.
Період цвітіння на 4-5 днів пізніше ніж в сорту Алба. Сезон збору ягоди починається на 8-10 днів пізніше ніж сорту Алба та на 2 дні пізніше ніж сорт Роксана.
Рослина має високу силу росту. Квітконоси виходять за межі листової маси.
Ягода середнього розміру вагою близько 30 грамів, видовжено-конічної форми, щільна, яскраво-червоного кольору. Має хороший смак, характерний суничний аромат, тривалий термін зберігання.
Сорт дещо сприйнятливий до борошнистої роси.
Продуктивність сорту висока.
Сорт чудово росте та плодоносить в умовах континентального клімату на добре дренованих грунтах.
Рекомендована схема посадки на грядах 30x35 см.

 


Завантажити детальний опис сорту суниці АЛІНА 

 
ELEGANCE
Один з найкращих середньостиглих літніх сортів виведених на Іст-Моллінгській дослідній станції  доктором Девідом Сімпсоном. Сорт можна успішно вирощувати як при традиційних екстенсивних технологіях, так і за технологією «урожай за 60 днів». Сорт має високу продуктивність, хорошу якість ягоди та лежкість.
Сорт отримав свою назву через яскравий блискучий вигляд ягід помаранчево-червоного кольору та витончену рівномірну конічну форму ягоди. Стигла ягода залишається твердою і міцно тримається на рослині протягом декількох днів без потемніння забарвлення. Плоди легко збирати, вони не пошкоджуються при зборі і мають гарну  лежкість.
Ягода має характерний солодкий смак та приємну соковиту м’якоть. Висока продуктивність збору ягід забезпечується практично повною відсутністю ягоди другого класу. Сорт Елеганс був виведений спеціально для технології отримання урожаю через 60 днів, при якій, згідно британських досліджень, він має досить високу продуктивність. В умовах Британії Елеганс був найбільш урожайним сортом при вирощуванні в відкритому грунті протягом останніх чотирьох років.
Елеганс – середньо-пізній сорт. Збір починається приблизно на п'ять днів пізніше, ніж сорту Соната і триває протягом тривалого періоду, зазвичай від 4 до 5 тижнів, в залежності від погодних умов. Сорт сприйнятливий до борошнистої роси і толерантний до вертицильозного в'янення і кореневих гнилей.


Завантажити детальний опис сорту суниці ЕЛЕГАНС

 
GALIA CIV
Пізньостиглий італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників).
Урожай дозріває приблизно через 15 днів після Елсанти.
Рослина сильноросла, прямостояча, з середньою густотою листя. Добре пристосована для вирощування в умовах континентального клімату.
Квітконоси знаходяться на рівні листя, квіти середнього розміру, утворюють велику кількість пилку.
Ягода великого розміру, конічної або зрізано-конічної форми, вирівняна, оранжево-червоного кольору, має яскравий та привабливий вигляд. М’якоть досить щільна, світло-рожевого кольору, соковита. Смак приємний, десертний, з характерним суничним ароматом.
Продуктивність сорту дуже висока.
Сорт добре зимує в умовах України.
Відносно стійкий до хвороб листя та кореневої системи.

 

Завантажити детальний опис сорту суниці ГАЛЯ ЧІВ

 
SIBILLA

Сібілла - новий пізньостиглий італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників).
Урожай дозріває приблизно через 15 днів після Елсанти.
Ягода приваблива на вигляд, видовженої конічної форми, однорідна за розміром, з приємним солодким смаком.
М’якоть яскраво-червоного забарвлення, тверда.

Сорт володіє високою стійкістю до хвороб та стресів.
Придатний для вирощування в умовах континентального клімату.
Продуктивність сорту висока.

 
FLORENCE
Пізньостиглий сорт суниці виведений на Іст-Моллінгській дослідній станції (Великобританія) в результаті комплексного схрещування сортів (Тіога х( Редгонтлег х (Вілтгард х Горелла) ))х (Провіденс х Провіденс).
Сорт дозріває на 7-10 днів пізніше, ніж сорт Елсанта. В дослідженнях продуктивність сорту дещо перевищує продуктивність Елсанти (чотири роки з шести), розмір ягоди та відсоток ягід першого класу перевищує аналогічні показники Елсанти.
Ягода має конічну форму, щільну шкірку і м’якоть, приємний смак. Колір ягід насичено червоний, дещо матовий. Для кращого забарвлення плодів сорт краще вирощувати на чорній чи блакитній плівці та уникати використання білої.
Лежкість сорту дуже добра, навіть повністю стиглі ягоди можуть зберігатись тривалий період не втрачаючи привабливого зовнішнього вигляду.
Рослина середньої сили росту, прямостояча, ягоди добре помітні, що полегшує збір продукції.


Завантажити детальний опис сорту суниці ФЛОРЕНС

 
YAMASKA
Пізньостиглий сорт суниці канадської селекції. Виведений у 1989 році селекційною станцією AgricultureandAgri-FoodCanada шляхом схрещування сортів Пандора і Богота.
Рослини сильнорослі, кожен ріжок формує від 2 до 5 сильних квітконосів.
Ягода широко конічної форми, велика, насиченого червоного кольору, приємного десертного смаку та з характерним суничним ароматом. Урожай дозріває дружно. Ягоди добре зберігають розмір на протязі всього періоду плодоношення. Продуктивність працівників при зборі ягоди значно вища, ніж при вирощуванні інших сортів. М’якоть має рівномірний насичений колір.
Сорт вирізняється чудовою транспортабельністю та лежкістю. При кімнатній температурі ягода може зберігатись до 5 днів.
Сорт придатний для ринку свіжої продукції та промислової переробки (звичайна заморозка, заморозка IQF, пюре та фруктові наповнювачі).
Зимостійкість сорту висока, рослини витримують пониження температури до -30 С.        


Завантажити детальний опис сорту суниці ЯМАСКА

 
JUDIBELL
Дуже пізній сорт суниці Британської селекції виведений на Іст-Моллінгській дослідній станції в результаті комплексного схрещування ряду батьківських форм включаючи сорти Пандора та Елсанта.
Сорт має подовжений період спокою, в умовах південної Англії рослини починають розвиватись лише у середині травня, і середина збору припадає приблизно на 35 днів пізніше, ніж у сорту Елсанта.
Продуктивність сорту та розмір ягід такі ж як у сорту Елсанта, ягоди вирівняного розміру, яскравого оранжево-червоного забарвлення. Шкірка та м’якоть ягід середньо щільні, соковиті, з рівнем сухих речовин, що перевищує аналогічний показник Елсанти (у середньому Brix = 8.5).
Рослина середньої сили росту, загущена. Ягоди частково заховані. Утворення вусів пізнє і тому коефіцієнт розмноження нижчий ніж у більшості інших червневих сортів.
В тестуванні на Іст-Моллігській дослідній станції сорт проявив добру стійкість до вертицильозного в’янення (Verticilliumdahliae) та гнилі сердечка (Phytophtoracactorum) з комбінованою резистентністю до борошнистої роси (Sphaerothecamacularis) та чорної плямистості (Colletotrichumacutatum).
          

Завантажити детальний опис сорту суниці ДЖУДІБЕЛЛ

 

 

STRAWBERRIES EVEBEARERS

 
ISCHIA
Новий італійський ремонтантний сорт суниці.
Рослина середньої сили росту, з середньо загущеною листовою масою. Сорт має високу резистентність та стійкість до найбільш поширених грибкових захворювань, дещо сприйнятливий до плямистостей, та має відмінну стійкість до борошнистої роси та антракнозу.
Продуктивність сорту дуже висока.
Квітки містять велику кількість пилку, легко запилюються. Сорт має дуже тривалий і регулярний сезон цвітіння. Період збору урожаю дуже розтягнутий.
Ягода привабливої видовжено-конічної форми, великого розміру, рівномірного яскраво-червоного кольору. М’якоть дуже щільна, рівномірного червоного кольору. Ягода має відмінний смак, високий вміст цукру. Ягода лежка, з відмінними органолептичними властивостями.
 
ARABELLA
Арабелла - ремонтантний ранньостиглий сорт суниці садової, який було створено в США (селекційна компанія Plant Sciences Inc.).
Ягода середньою вагою 22,5 г, яскраво-червоного кольору з блиском, серцевидної форми. М'якоть світло-червона, щільна, з невеликою серцевиною. Прилягання чашолистків до плоду сильне. Смак десертний, дуже насичений, вміст водорозчинних сухих речовин (BRIX) 8.2. Продукція має відмінну лежкість та транспортабельність.
Рослина від середнього до великого розміру, сильноросла, напівпрямостояча.
Продуктивність від середньої до високої (700-900 г товарної ягоди з однієї рослини).
Сорт посередньо сприйнятливий до борошнистої роси та сірої гнилі. Придатний для вирощування в умовах континентального клімату у відкритому та захищеному грунті, а також в умовах контрольованого середовища.
 
LINOSA
Новий італійський ремонтантний сорт суниці.
Рослина помірної сили росту, середньо загущена.
Сорт має високу резистентність та стійкість до найбільш поширених грибкових захворювань, дещо сприйнятливий до плямистостей, та має відмінну стійкість до борошнистої роси.
Продуктивність сорту дуже висока.
Квітки містять велику кількість пилку, легко запилюються.
Для сорту характерний ранній період цвітіння.
Ліноза – один з самих ранніх та найбільш урожайних ремонтантних сортів.  
Ягода привабливої правильної конічної форми, великого розміру, рівномірного помаранчево-червоного кольору. М’якоть дуже щільна. Смак приємний, солодкий, з характерним ароматом. Ягода дуже лежка, з тривалим терміном зберігання.

Завантажити детальний опис сорту суниці ЛІНОЗА

 
VIVARA

Вівара - новий ремонтантний італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників).

Ягода конічної форми, великого розміру, яскраво-червоного кольору, м’якоть щільна, з приємним солодким смаком.
Продуктивність сорту дуже висока.
Період збору урожаю дуже розтягнутий.
Транспортабельність та лежкість хороша.
Сорт стійкий до борошнистої роси листя та ягоди.

 
CAPRI
Новий ремонтантний італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників) отриманий в результаті контрольованого схрещування сорту CIVRI-30 та гібридної форми R6R1-26.
Рослина середньої сили росту, середньо загущена. Квітконоси прямостоячі, формують велику кількість пилку. Цвітіння тривале та стабільне.
При ранньовесняному висаджуванні саджанців збір урожаю розпочинається наприкінці червня та триває до листопада. Для отримання повного потенціалу сорту та отримання урожаю на протязі осінніх місяців рекомендується використання плівкового укриття.
Ягода привабливої правильної конічної форми, яскраво-червоного кольору, з блиском. М’якоть щільна, рівномірно червона. Смак дуже приємний, солодкий, з тонким характерним ароматом.
Щільність ягоди та міцність її шкірки дозволяє проводити збирання з інтервалом до одного тижня. Ягоди добре помітні на рослині, тому продуктивність збору вища, ніж при вирощуванні інших, більш загущених ремонтантних сортів.

Завантажити детальний опис сорту суниці КАПРІ

 
MURANO
Мурано - новий ремонтантний італійський сорт суниці селекції CIV (Консорціум Італійських Розсадників).
Високопродуктивний ранній ремонтантний сорт, придатний для вирощування в умовах континентального клімату.
Сорт характеризується підвищеною стійкістю до хвороб.
Ягода велика, солодка, з приємним смаком та підвищеним вмістом сухих речовин.
Хороша лежкість та транспортабельність.
Один з найкращих ремонтантних сортів для вирощування в умовах відкритого грунту.
 
EVIE-2
Еві-2 - ремонтантний сорт суниці селекції Edvard Vinson (Великобританія).
Один з найбільш високоурожайних ремонтантних сортів.
Ягода яскраво червоного кольору, має приємний десертний смак, великий розмір, практично не дрібнішає протягом всього періоду плодоношення.
Протягом тривалих дощових періодів якість ягоди може дещо погіршуватися.
 
VALOR
Валор - ремонтантний середньостиглий сорт суниці садової, який було створено в США (селекційна компанія Plant Sciences Inc.).
Ягода від середньої до великої, середньою вагою 23,3 г, яскраво-червоного кольору з блиском, конічної форми. М'якоть червона, щільна, з невеликою світло-червоною серцевиною. Прилягання чашолистків до плоду сильне. Смак десертний, насичений, вміст водорозчинних сухих речовин (BRIX) 8.0. Продукція має відмінну лежкість та транспортабельність.
Рослина від середнього розміру, середньої сили росту, прямостояча.
Продуктивність сорту середня (600-800 г товарної ягоди з однієї рослини).
Сорт сприйнятливий до борошнистої роси та посередньо сприйнятливий до сірої гнилі та кутової бактеріальної плямистості. Придатний для вирощування в умовах континентального клімату у відкритому та захищеному грунті, а також в умовах контрольованого середовища.
 
EVEREST
Еверест - ремонтантний сорт суниці селекції Edvard Vinson (Великобританія).
Урожайність сорту висока.
Сорт достатньо стійкий сірої гнилі та хвороб кореневої системи.
Ягода велика, насичено-червоного кольору з блиском. М’якоть кисло-солодкого смаку, ароматна.
Транспортабельність та лежкість - хороша.
 
VERITY
Веріті - ремонтантний сорт суниці селекції Edvard Vinson (Великобританія).
Продуктивність сорту хороша, ягода крупна, з приємним смаком та ароматом.
Ягода має дуже хорошу транспортабельність та лежкість.
Сорт придатний до вирощування як в відкритому грунті, так і в плівкових теплицях, а також в субстраті.
Сорт здатен витримувати тривалі дощові періоди.
 
FLAMENCO

Ремонтантний сорт суниці британської селекці. Виведений Іст-Моллінгською дослідною станцією у 2002 р. шляхом схрещування сортів Евітата форми EMR77 (комплексний гібрид, що включає такі сорти як Селва, Тіога, Горелла та Дженто).
Рослина сильноросла, тому рекомендується знижена густота висаджування та система живлення з помірною кількістю азоту. Рослина утворює велику кількість вусів.
При весняному висаджуванні сорт починає плодоношення в липні і плодоносить до жовтня місяця. Найбільш інтенсивно урожай формується у першій половині вересня, тому для отримання максимальної урожайності бажано використовувати плівкові теплиці.
При висаджування рослин наприкінці літа або восени перші квітконоси навесні наступного року можна не видаляти та розпочати збір урожаю в червні місяці.
Ягода правильної конічної форми, має привабливий оранжево-червоний колір, соковита, приємного десертного смаку, велика, добре зберігає розмір протягом всього періоду плодоношення.                               

Завантажити детальний опис сорту суниці ФЛАМЕНКО

 

 

FLORICANE RASPBERRIES

 
GLEN LYON

Середньоранній сортлітньої малини Шотландської селекції. Виведений селекційною установою Scottish Crop Research Institute у 1992 році.
Рослина помірної сили росту, формує прямостоячі пагони без колючок.
Слабка сила росту полегшує формування та догляд за плантацією, проте для формування високого врожаю рослини потребують регулярного поливу та підживлень.
Ягода яскраво-червоного кольору, великого розміру (середня вага 4.0 г.), округло-конічної форми. Має характерний типовий малиновий смак та чудовий аромат. Вирізняється підвищеною міцністю шкірки, що забезпечує добру лежкість та транспортабельність.
Вартість збирання продукції нижча, ніж у інших сортів за рахунок відкритого розміщення ягоди та підвищеній лежкості (навіть повністю дозрівша ягода залишається щільною, тому в середині сезону урожай можна збирати не щодня, а один раз на 2-3 дні).
Сорт може використовуватись для ринку свіжої продукції та для потреб промислової переробки.
 

Завантажити детальний опис сорту малини ГЛЕН ЛІОН

 
GLEN MOY

Ранній сорт літньої малини виведений в 1980 році. Урожай починають збирати в середині червня. 
Ягоди середнього розміру, вагою близько 4 грам. Ягода добре помітна на рослині, що значно полегшує збір, досить тверда з приємним характерним малиновим ароматом.
Урожайність може бути дуже високою.
Сорт добре росте і плодоносить на хороших родючих грунтах. За умови відповідного догляду, можна значно збільшити продуктивний строк використання плантації.
Пагони без колючок, прямостоячі, мають хорошу стійкість до враження попелицею. Сорт відносно сприйнятливий до кореневих захворювань.
 

Завантажити детальний опис сорту малини ГЛЕН МОЙ

 
MALLING JUNO

Моллінг Джуно - дуже ранній сорт літньої малини.
Ягода починає дозрівати одночасно з сортом Глен Мой, проте період збору більш концентрований.
Урожайність сорту висока.
Ягода середнього та великого розміру, приваблива на вигляд, з приємним смаком та ароматом.
За умови відповідного догляду, можна значно збільшити продуктивний строк використання плантації.

Пагони сильнорослі, без колючок.
Сорт відносно стійкий до хвороб пагонів та листя, проте дещо сприйнятливий до хвороб кореневої системи.

 
GLEN FYNE

Середньоранній сорт літньої малини Шотландської селекції. Виведений селекційною установою Scottish Crop Research Institute.
Сорт дозріває на 3-5 днів раніше сорту Глен Емпл, проте сезон збору продукції триває дещо довше.
Рослина середньої сили росту, рослина формує високі, сильні пагони практично без колючок та з досить короткими міжвузлями.
Ягода яскраво-червоного кольору, середньо-великого розміру, конічної форми з добре з’єднаними кістянками рівномірного розміру. Смак надзвичайно приємний, десертний з характерним малиновим ароматом. Рівень водорозчинних сухих речовин високий (10,4%).
Транспортабельність та лежкість добра.
Сорт може використовуватись для ринку свіжої продукції та для потреб промислової переробки. Придатний до механізованого збирання.
Продуктивність сорту вища, ніж сорту ГленЕмпл.
 

Завантажити детальний опис сорту малини ГЛЕН ФАЙН

 
TULA MAGIC
ТулаМеджік (TulaMagic) зареєстрована торгова марка для сорту Фруатфрі (Fruatfri).
Середньостиглий літній сорт малини виведений селекціонером Рето Нювайлером у Труттікон (Швейцарія) в результаті схрещування сортів Отм Блісс та Туламін.
Ягоди великого розміру, так, як і в сорту Туламін. Щільні та транспортабельні з подовженим періодом зберігання. Колір ягід яскраво-червоний, те темнішає після збирання. Ягоди легко знімаються з плодоложа, що підвищує ефективність ручного збору врожаю та дозволяє використовувати комбайновий збір.
Урожай починає дозрівати у другій половині червня (залежно від регіону), приблизно на 7-10 днів раніше сорту Туламін, збір триває 4 тижні. В умовах помірного клімату або при використанні плівкових теплиць можна отримати другий урожай на однорічних пагонах  восени. Сорт утворює велику кількість плодових бруньок і характеризується підвищеною продуктивністю в порівнянні з іншими літніми сортами.
Рослина сильноросла, однорічні пагони з поодинокими колючками сягають висоти 2,0 м. На відміну від сорту Туламін пагоноутворююча здатність сорту не погіршується з старінням плантації.

Завантажити детальний опис сорту малини ТУЛА МЕДЖІК

 
MEEKER
Середньопізній сорт літньої малини американської селекції (Державний Університет штату Вашингтон) виведений у 1967 році.
Сорт сильнорослий, з високою пагоноутворюючою здатністю. Латеральні плодові гілочки довгі та міцні. Сезон збирання досить тривалий (збір може тривати до початку серпня та частково пересікатися з ранніми ремонтантними сортами), продуктивність – висока.
Смак солодкий, насичений, з приємним ароматом.
Ягода середньогорозміру, округло-видовженої форми, щільна, легко відділяється відплодоложа.
Сорт придатний до механізованого збирання. В даний час сорт займає більше половини плантацій у США (Вашингтон та Орегон)  та Канаді (Британська Колумбія). Саме поява даного сорту сприяла виходу цих регіонів на перше місце в світі по обсягах вирощування малини.
Зимостійкість пагонів – досить висока, в умовах екстремальних зимових температур (до -36 С) ступінь пошкодження не перевищував допустимого рівня і складав 15-20%.

Завантажити детальний опис сорту малини МІКЕР

 
GLEN AMPLE
Середньостиглий літній сорт малини виведений Шотладським дослідним інститутом у 1996 році в результаті схрещування ліній SCRI 7326Е1 та SCRI 7412Н16 (комплексна гібридизація між шотландськими сортами Глен Роза, ГленПрозен і північноамериканським сортом Мікер).
Ягоди великого розміру (від 4,0 максимум до 6,0 г.), ягоди привабливої конічно-округлої форми і яскраво-червоного кольору, щільні, мають приємний солодкий смак та аромат.
Глен Емпл – один з найбільш розповсюджених літніх сортів малини, що вирізняється високою урожайністю та чудовою якістю продукції.
Рослина сильноросла, прямостояча, практично без колючок. Пагоноутворююча здатність добра.
Сорт відносно стійкий до малинової попелиці, має середню стійкість до кореневих гнилей, проте сприйнятливий до хвороб стебла – зокрема стеблового опіку та сірої гнилі. Також сприйнятливий до іржі.

Завантажити детальний опис сорту малини ГЛЕН ЕМПЛ

 
GLEN MAGNA
Літній пізньостиглий сорт малини виведений Шотладським дослідним інститутом у результаті схрещування сорту Мікер та лінії 7719В11.
Розмір ягоди – дуже великий (від 6,5 до 7,0 г.), ягоди привабливої конічної форми, щільні, мають приємний солодкий смак та аромат.
Сорт пізньостиглий – початок плодоношення з середини липня (приблизно на тиждень пізніше сорту Глен Емпл), по продуктивності сорт перевищує Глен Емпл, проте дещо поступається останньому по транспортабельності продукції.
Пагони сильнорослі – досягають висоти 1,8-2,0 м, латеральні гілки довгі і прямостоячі. Нижня частина пагона з колючками, у верхній частині колючки практично відсутні.
Сорт  відносно стійкий до хвороб листя та стебел та не пошкоджується малиновою попелицею, що переносить вірус карликовості та мозаїки.

Завантажити детальний опис сорту малини ГЛЕН МАГНА

 
GLEN DEE - 0447-С5

Глен Ді - 0447-С5 - Новий високоурожайний пізній сорт літньої малини.

Ягода починає дозрівати одночасно з сотом Октавія, проте збір урожаю більш концентрований.

Ягода видовженої циліндрично-конічної форми, яскраво-червоного забарвлення.
з приємним смаком та ароматом (Brix 11.5).
Ягода дуже крупна, щільна, вагою до 8,0 г.
Транспортабельність та лежкість ягоди дуже хороша.
Рослина сильноросла, пагони без колючок, висотою 1,8 - 2,2 м.
Сорт стійкий до хвороб кореневої системи.

 
OCTAVIA
Літній пізньостиглий сорт малини виведений у 1992 роціна Іст-Моллігнській дослідній станції (Великобританія) в результаті схрещування сортів ГленЕмпл та ЕМ 5928/114.
Ягоди великі, середньою вагою 4,7-5,0 г., вирівняні по розміру, правильної конічно-округлої форми,привабливого червоного кольору та десертного смаку. Транспортабельність продукції добра, лежкість значно краща, ніж у інших літніх сортів (таких як ГленЕмпл та Туламін).
Починає дозрівати в середині липня (приблизно на тиждень пізніше сорту ГленЕмпл) та плодоносить на протязі 4-5 тижнів, в залежності від погодних умов. Ягоди легко знімаються з плодоложа.
Рослина середньо росла, латеральні плодові гілки середньої довжини, плодоношення поширюється практично до основи пагона.
Зимостійкість плодоносних пагонів добра.
Сорт середньо стійкий до сірої гнилі та хвороб пагонів. Сприйнятливий до кореневих гнилей (Phytophtore fragarie var. Rubi), тому для його успішного вирощування найкраще підходять добре дреновані грунти легкого механічного складу.  Стійкий до попелиць, що переносять вірус мозаїки.

Завантажити детальний опис сорту малини ОКТАВІЯ

 

 

PRIMOCANE RASPBERRIES

 
 
PRIMALBA
БП 1522 Прімалба® (BP 1522 Primalba®) – новий сорт ремонтантної малини від Італійської компанії Берріплант (селекціонерами Берріплант також було створено добре відомий в Україні сорт ремонтантної малини БП1 Аміра®).
Наразі сорт знаходиться в процесі реєстрації в Україні (номер заявки 19296001).
Сорт Прімалба® вирізняється ранньостиглістю (плодоношення розпочинається на 4-5 днів раніше сорту Полка), високою продуктивністю, неперевершеною якістю продукції та чудовою транспортабельністю і лежкістю.
Ягода привабливого яскравого-червоного кольору, блискуча, щільна, з чудовим десертним смаком та характерним малиновим ароматом, великого розміру (середня вага 6 грам), правильної видовжено-конічної форми. Високий відсоток ягоди першого класу. За результатами виробничих випробувань, які проводились в Італії, 92% урожаю збирається за 5 тижнів.
Рослина формує потужні прямостоячі пагони, які не схильні до вилягання. Сорт характеризується високою ремонтантністю (плодоношення відбувається по всій довжині пагона). Ягоду дуже легко збирати завдяки відкритому габітусу рослини, це дозволяє досягнути високої продуктивності працівників при збиранні.
JOAN J
Ремонтантний сорт малини Англійської селекції виведений селекціонером Дженінгом Дереком (селекційна програма Medvey Fruits) в результаті схрещування сортів Joan Squire і Terri-Louise.
Сорт відноситься до ранніх ремонтантних – починає плодоношення наприкінці липня та плодоносить до середини вересня місяця.
Рослина формує пагони середньої сили росту без колючок.
Ягода широко конічної форми, яскраво-червоного кольору, проте темніє при перезріванні. На протязі перших трьох тижнів плодоношення середній розмір ягоди складає 6.0 г., потім до кінця сезону плодоношення зменшується до 4.0 г. Ягода добре знімається з плодоложа. Мякоть досить щільна, проте шкірка ягоди має середню міцність.
Має характерний десертний смак та чудовий аромат.
Урожайність в середньому на 20% перевищує такий сорт як Отм Бліс за рахунок більшого розміру ягоди.
Сорт може використовуватись для ринку свіжої продукції та для потреб промислової переробки.

 

Завантажити детальний опис сорту малини ДЖОАН ДЖЕЙ

BRILLIANCE
Бріліанс (Brilliance) - новий високоврожайний ремонтантний сорт малини.
Сорт відноситься до ранніх ремонтантних – починає плодоношення наприкінці липня та плодоносить до середини вересня місяця.
Рослина формує енергійні прямостоячі пагони, тому потребує дещо зрідженої посадки.
Ягода середнього розміру (вагою 3,5-4,0 г), конічно-округлої форми, яскраво-червоного кольору, тверда.
Має чудовий солодкий смак та чудовий аромат.
Транспортабельність та лежкість ягоди - хороша.

 

 

AUTUMN TREASURE
Ремонтантний сорт малини виведений селекціонером Вікі Найт, Іст-Моллігнська дослідна станція (Великобританія) в результаті схрещування селекційних форм EM6304/36 та EM6330/96.
ОтмТреже – сорт середнього терміну дозрівання. В умовах Великобританії 50% урожаю збирають до 26 серпня – 8 вересня залежно від погодних умов року вирощування.
Сорт сильнорослий, пагони практично без колючок, прямостоячі. Урожай дозріває на коротких латеральних гілочках верхньої частини пагона, ягода легко знімається з плодоложа.
Ягоди середньою вагою 3,3-3,5 г., вирівняні по розміру, правильної видовжено-конічної форми, привабливого червоного кольору та десертного смаку.  Транспортабельність продукції добра, лежкість значно краща, ніж у інших літніх сортів (таких як ГленЕмпл та Туламін).  
Сорт не пошкоджується малиновою попелицею, що переносить ряд вірусних захворювань малини. За роки випробовувань Отм Трежа на дослідній станції вірусних захворювань не спостерігалось не зважаючи на високий їх фон в навколишньому середовищі.

Завантажити детальний опис сорту малини ОТМ ТРЕЖА

 
AMIRA GIALLO
Аміра Жовта - новий ремонтантний сорт жовтої малини.
Продуктивність сорту - висока.
Ягода жовтого забарвлення, крупна, вагою до 6,5-7 г, проте до кінця сезону збору може дещо дрібнішати.
Початок збору ягоди співпадає з сортом Полка. Сезон збору ягоди досить концентрований, 80% врожаю ягоди збирають за 4 тижні.
Лежкість ягоди дуже хороша, ягоду можна зберігати в холодильнику протягом 3-4 днів без втрати товарності.
Пагони мають шипи, подібні до сорту Туламін.
Ягоди легко знімаються з плодоложа, що підвищує продуктивність збору врожаю.
 
AMIRA
Аміра - ремонтантний сорт малини був виведений в 2000 році в італійському розсаднику Беррі Плант в результаті схрещування ремонтантного сорту Полка та сорту літньої малини Туламін.
Продуктивність сорту - висока.
Ягода, дуже схожа до ягоди сорту Туламін. Ягода крупна, вагою до 6,5-7 г, проте до кінця сезону збору може дещо дрібнішати.
Початок збору ягоди співпадає з сортом Полка. Сезон збору ягоди досить концентрований, 80% врожаю ягоди збирають за 4 тижні.
Лежкість ягоди дуже хороша, ягоду можна зберігати в холодильнику протягом 3-4 днів без втрати товарності.
Пагони мають шипи, подібні до сорту Туламін.
Ягоди легко знімаються з плодоложа, що підвищує продуктивність збору врожаю.
Сорт має хороший потенціал при використанні ягоди для заморозки IQF.

 

Перейти на сторінку сорту Аміра

 
GRANDEUR

Грандіор - новий ремонтантний сорт малини селекції PSI, США.

Урожайність сорту висока.
Рослина формує сильнорослі прямостоячі пагони, тому потребує дещо зрідженої посадки.
Ягода великого розміру, яскраво-червоного кольору, конічної форми, тверда, має чудовий солодкий смак.
Транспортабельність та лежкість ягоди хороша.

 
HIMBO-TOP
Хімбо-Топ (Himbo-Top) зареєстрована торгова марка для сорту Рафзаку (Rafzaqu).
Ремонтантний сорт малини виведений селекціонером Пітером Хауенштайном на дослідній станції Рафз (Швейцарія) в результаті схрещування сортів Отм Блісс та Хімбо Квін (Рафзетер).
Ягоди великого розміру, якщо порівнювати з іншими ремонтантними сортами, вагою 6-8 г, середньої щільності, привабливого зовнішнього вигляду, з блиском. Не дрібнішають до кінця сезону, легко знімаються з плодоложа.
Урожай починає дозрівати у другій половині серпня, збір триває 6-8 тижнів в залежності від погодних умов зони вирощування. Продуктивність висока, в дослідженнях дослідної станції Тонгерен (Бельгія), урожайність сорту Хімбо-Топ склала 3,0 кг з рослини, що на 50% вище, ніж у відомого сорту ОтмБлісс.
Рослина сильноросла, проте не вимоглива до родючості грунту, формує довгі латеральні плодові гілочки, тому рекомендована ширина міжряддя повинна становити 2,5 – 3,0 м. Бажано підв’язувати однорічні пагони до тимчасової шпалери, що суттєво полегшує збір продукції.
Детальна інформація про сорт малини Хімбо-Топ знаходиться на сайті himbo-top.prosort.info.

 

Завантажити детальний опис сорту малини ХІМБО-ТОП

 
REGINA

Регіна - новий ремонтантний сорт малини від розсадника Берріплант, Італія.
Ягода конічної форми, яскраво-червоного забарвлення.
Один із самих смачних ремонтантних сортів, смак дещо кращий ніж сорту Аміра.

Урожайність сорту висока.
Ягода крупна, вагою до 7,0 г, проте до кінця сезону збору може дещо дрібнішати.
Збір ягоди починається на декілька днів пізніше сорту Аміра.
Лежкість ягоди дуже хороша.

 

 

BLACKBERRIES

 
KARAKA BLACK
Ранньостиглий сорт Новозеландської селекції, виведений Харві Холлом на дослідній станції Хорт Рісерч в результаті схрещування селекційних ліній 822N71та 822M103.
Сорт вирізняється надзвичайно великим розміром плодів насиченого темного кольору. Ягоди блискучі, щільні, видовженої циліндрично-конічної форми, приємного десертного смаку, при зборі в стадії технічної зрілості чи вирощуванні у прохолодному кліматі можуть бути дещо кислуваті. У фазі повної зрілості легко знімаються з куща, проте мають відмінну лежкість і транспортабельність.
Сорт високопродуктивний, в умовах Великобританії Карака Блек являється одним з кращих ранньостиглих сортів в комерційному виробництві. Дозрівання ягід розпочинається на початку липня і триває до середини серпня. Урожайність в середньому складає близько 15 т/га та, у деяких виробників перевищує 25 т/га.
Рослина середньої сили росту, формує пагони з колючками, проте завдяки великому розміру плодів збір проводиться швидко.
Сорт має середню стійкість до пероноспорозу та сірої гнилі ягід.
Сорт придатний для вирощування у відкритому грунті та в умовах каркасного плівкового укриття. Ягоди можуть споживатись у свіжому вигляді та використовуватись для переробки.

 

Завантажити детальний опис сорту ожини КАРАКА БЛЕК

 
LOCH TAY
Дуже ранній сорт Шотландської селекції, виведений в Шотландському дослідному інституті рослинництва (SCRI) в результаті схрещування сорту Лох Несс х SCRI 82417D.
Лох Тей – один з найкращих ранніх сортів ожини, приданий для вирощування як для ринку свіжої продукції, так і для переробки.
Ягоди середнього та великого розміру (середня вага близько 4,5 – 5,0 г), блискучі, щільні, приємного солодкого десертного смаку, значно смачніші за Лох Несс.
В даний час, сорт широко поширений як у Великобританії, так і Європі.
Збір ягоди починається на три тижні раніше, ніж сорту Лох Несс. В умовах Шотландії збір починається в кінці липня і триває протягом 4 тижнів.
Рослина формує прямостоячі пагони без колючок.
Сорт сприйнятливий до іржі пагонів та листя (Kuehneola uredinis).

 

Завантажити детальний опис сорту ожини ЛОХ ТЕЙ

 
CACANSKA BESTRNA
Середньостиглий сорт сербської селекції, виведений доктором М. Станісавлевіч в Дослідному інституті садівництва Чачак в результаті схрещування сортів Дірксен Торнлес та Блек Сатін.
Ягоди великого розміру, середньою вагою 9,3 г (окремі сягають ваги 15,4 г), блискучі, щільні, видовжено циліндричної форми, дуже солодкі та ароматні. В фазі повної зрілості легко знімаються з куща. Середня кількість кістянок – 89. Транспортабельність добра.
Продуктивність сорту на рівні таких відомих сортів як Блек Сатін, Торнфрі і Дірксен Торнлес. За сприятливих умов вирощування урожайність перевищує 20 т/га.
Рослина сильноросла, формує 4-5 пагонів без колючок і з короткими міжвузлями. Плодоності латеральні гілочки розміщені по всій довжині пагона. На плодоносних пагонах квіти розміщуються концентровано, що полегшує збір продукції.
Однорічні пагони  мають високу стійкість до низьких зимових температур.

 

Завантажити детальний опис сорту ожини ЧАЧАНСКА БЕСТРНА

 

 

HIGHBUSH BLUEBERRIES

 
CHANTICLEER
Шантиклер (Chanticleer). G-180 x Me-US 6620.
Ранньостиглий сорт високорослої чорниці, виведений селекціонерами A. Draper, G. Galletta, and G. Jelenkovic отриманий в результаті комплексної гібридизації ранньостиглих сортів та форм чорниці.
Кущ середнього розміру, висотою 140-160 см, прямостоячий.
Сорт дозріває дружно (перший збір може сягати 50%), на 1-2 тижні раніше сорту Дюк. Ягоди зібрані у кластери і, як правило, знаходяться ззовні, що полегшує збір врожаю.
Ягода середнього розміру (1,8-1,9 г), світло-блакитного забарвлення, щільна. Вирізняється приємним, м’яким, солодко-кислим смаком. Відрив сухий, оцвітина невеликого розміру, сорт придатний до механізованого збирання.
Продукція має добру транспортабельність та лежкість.
Продуктивність сорту висока, проте дещо поступається сорту Дюк.
Сорт стійкий до моніліозу (збудник Monilinia vaccinii-corymbosi) та опіку пагонів (Botryosphaeria dothidea).
Сорт має достатню зимостійкість та може успішно вирощуватись в усіх регіонах України.

 

Перейти на сторінку сорту Шантиклер

 
EARLYBLUE
Ерліблу (Earlyblue)
Один з найбільш ранньостиглих сортів чорниці (лохини) високорослої, який було створено в США в результаті схрещування сортів Стенлі (Stanley) та Веймоуз (Weymouth).
В кліматичних умовах центральної та північної України дозріває в останній декаді червня, збір як правило триває до середини липня.
Рослина прямостояча, сильноросла, висотою 1,6-1,8 м.
Ягода від середньо-великого розміру з маленькою оцвітиною, має дуже привабливий зовнішній вигляд, світло-блакитний колір, стійка до розтріскування, зібрана у грона середньої щільності.
Смак десертний, солодкий, насичений, ароматний.
Після дозрівання ягода не осипається, тому для потреб переробки може збиратися механізовано.
Сорт невибагливий до умов вирощування, проте при висаджуванні бажано уникати перезволожених та погано дренованих грунтів. Самозапильний, але в окремі роки дає вищий урожай при забезпеченні перехресного запилення (найкращий запилювач – середньостиглий сорт Блукроп).
Морозостійкість сорту дуже висока, придатний до вирощування в зоні USDA-3 (витримує до -37° С)
 
DUKE
Дюк (Duke). G100 (Ivanhoe x Earlyblue) x 192-8 (E-30 x E-11).
Ранньостиглий сорт високорослої чорниці, введений у виробництво у 1987 р.
Сорт було створено у 1972 р. (Програма селекції чорниці Міністерства сільського господарства США (USDA), селекціонери A. Draper, G. Galletta, G. Jelenkovic, N. Vorsa.) шляхом відбору з популяції, отриманої при схрещуванні форм G100 (Ivanhoe x Earlyblue) x 192-8 (E-30 x E-11).
Рослина сильноросла, висотою 150-180 см, формує велику кількість міцних, прямостоячих пагонів з посередньою кількістю бічних гілок.
Високоурожайний, плодоношення стабільне, ягоди світло-синього кольору середньо-великого розміру (1,8-2,2 г), практично не дрібнішають, зібрані в відкриті кластери, що полегшує збір продукції. Урожай дозріває дружно, збирається у 2-3 прийоми.
Смак приємний, солодко-кислуватий, інколи злегка терпкуватий, підсилюється після охолодження та короткотермінового зберігання ягоди.
Шкірка ягід міцна та еластична, відрив сухий, місце відриву невеликого розміру, сорт придатний до механізованого збирання.
Ягоди мають високу транспортабельність і придатні до тривалого зберігання (в т.ч. в умовах регульованого газового середовища).
Дюк цвіте досить пізно, тому ризики пошкодження цвіту весняними заморозками значно нижчі, ніж для інших ранньостиглих сортів. Сорт також добре переносить різкі коливання температури навесні.
В дослідженнях Дюк не проявив сприйнятливості до вірусу червоної кільцевої плямистості та опіку пагонів, що спричинюється збудником Фомопсису.
Сорт чорниці Дюк придатний для вирощування на добре дренованих грунтах легкого механічного складу. При вирощуванні сорту на важких, погано дренованих грунтах ріст рослин пригнічується, а продуктивність знижується.
Для отримання стабільного високого урожаю сорт вимагає посиленої обрізки.
Сорт морозостійкий, витримує зниження температури до -34°С.


Перейти на сторінку сорту Дюк

 
REKA
Река (Reka) - ранньостиглий самозапильний  сорт.
Ягоди середнього розміру, діаметром 17 - 19 мм, зібрані в кластери, насиченого синього забарвлення, з чудовим смаком та ароматом.
Транспортабельність та лежкість хороша.
Рослина високоросла, висотою 1,7 - 2,0 м з прямостоячою кроною.
Сорт вирізняється високою зимостійкістю та стійкістю до хвороб.
Сорт відносно невибагливий до умов вирощування.
 
SPARTAN
Спартан (Spartan). (Earlyblue x US 11-93) x Earliblue.
Виведений у 1978 році та введений у виробництво 1981 році.
Ранньостиглий сорт з відносно пізнім терміном цвітіння, завдяки чому сорт практично не пошкоджується ранньовесняними заморозками.
Кущ сильнорослий, прямостоячий, висотою 150-200 см.
Ягоди великого розміру, світло-блакитного кольору, дуже приємні на смак. Оцвітина невеликого розміру, відрив сухий.
Сорт високопродуктивний, проте вимогливий до умов вирощування. Найкраще росте і плодоносить на добре дренованих ділянках з оптимальним рівнем рН грунту (чи субстрату).
Для отримання максимальної продуктивності сорт бажано вирощувати на ділянках з іншими сортами для забезпечення перехресного запилення.
USDA зона 5-7 (зимостійкість до -30°С).


Перейти на сторінку сорту Спартан

 
PATRIOT
Патріот (Patriot). (Dixi x Michigan LB-1) x Earliblue.
Середньоранній сорт виведений у 1976 році та введений у виробництво лише у 1997 році. Селекціонери A. Draper, P. Hepler.
Кущ середньої сили росту, висотою 120-140 см.
Ягоди першого збору дуже великі, потім дещо мілкішають, приплюснуті, світло-блакитного кольору, дуже приємні на смак. Оцвітина невеликого розміру, відрив сухий.
Ягоди зібрані у щільні кластери, перший збір проводиться вручну, потім можливе механізоване збирання урожаю.
Сорт високопродуктивний, схильний до загущення та перевантаження урожаєм. Тому, для уникнення мілкішання ягід, вимагає посиленої обрізки та прорідження пагонів.
Сорт стійкий до кореневих гнилей (Phytophtora spp.), добре адаптується до вирощування на важких грунтах та ділянках з ризиком перезволоження.
Сорт вважається самозапильним, проте при наявності на ділянці інших сортів, що забезпечать перехресне запилення, можна очікувати вищі та більш стабільні врожаї.
USDA зона 3-7 (зимостійкість до -37 °С).


Перейти на сторінку сорту Патріот

 
TORO
Торо (Toro) - cередньостиглий самозапильний сорт.
Ягоди великого розміру, смачні, синього кольору, зібрані у великі кластери, легко збираються.
Урожай достигає за відносно короткий період, можливий збір за два прийоми.
Урожайність висока, регулярна.
Рослина сильноросла, висотою до 2,0 м з припіднятою кроною.
Транспортабельність та лежкість хороша.
Зимостійкість сорту висока (до - 34°С).
Сорт придатний до механізованого збору.
 
BLUEGOLD
Сорт Блуголд отриманий в результаті схрещування сортів Bluehaven x Me-US 5 (Ashworth x Bluecrop)
Середньостиглий сорт введений у виробництво у 1988 році. Селекціонери A. Draper, G. Jelenkovic, D. Scott.
Кущ середньорослий, напіврозлогий, висотою до 120 см.
Ягоди середнього розміру (70 ягід/250 мл панетка), приємного солодко-кислого смаку з маленькою оцвітиною. Сорт не схильний до дрібнішання ягід.
Ягоди дозрівають дружно, швидко набирають колір та схильні до осипання. Рекомендується ручний збір продукції.
Транспортабельність добра, при негайному охолодженні ягоди добре зберігаються, придатний до тривалого зберігання при умовах контрольованої атмосфери.
Сорт високопродуктивний, рослина формує велику кількість гілок та закладає багато плодових бруньок, тому схильна до перевантаження врожаєм. Потребує посиленої обрізки та прорідження.

 

Перейти на сторінку сорту Блуголд

 
BLUECROP
Сорт Блукроп отриманий в результаті схрещування сортів GM-37 (Jersey x Pioneer) x CU-5 (Stanley x June)
Середньостиглий сорт виведений у 1941 році та введений у виробництво у 1952 році. Селекціонери J. Darrow, J. Clark, F. Coville, O. Freeman.
Кущ сильнорослий, прямостоячий, висотою 160-200 см.
Найбільш поширений сорт високорослої чорниці. Відзначається високою продуктивністю (4-9 кг з дорослого куща) та доброю адаптацією до грунтових умов, відносно добре витримує посуху.
Ягоди середньо-великого розміру (65 ягід/250 мл панетка), світло блакитного кольору з маленькою оцвітиною. Смак ягід посередній, часто терпкуватий.
Сорт придатний до механізованого збирання.
Схильний до перевантаження урожаєм (в такому випадку ягоди можуть мати характерний червонуватий колір). Потребує посиленої обрізки.
Один з найбільш морозостійких сортів (витримує зниження температури взимку до – 340С).

 

Перейти на сторінку сорту Блукроп

 
BONUS
Бонус (Bonus) - cередньо-пізній самозапильний сорт.
Ягоди дуже великого розміру, вагою до 3,5 г, діаметром до 30 мм, світло-блакитного кольору з маленьким рубчиком та приємним солодким смаком.
Урожайність сорту дуже висока.
Транспортабельність та лежкість хороша.
Рослина середньоросла, висотою до 1,6 м з розлогою кроною.
Зимостійкість висока (до - 34 С), добре переносить пізньовесняні заморозки.
 
CHANDLER
Чендлер (Chandler) - cередньо-пізній самозапильний  сорт.
Ягоди дуже великого розміру, діаметром іноді більше 2 см і вагою 2,0 г, синього кольору з маленькою оцвітиною.
Ягода має дуже приємний смак.
Подовжений період збору ягоди (4-6 тижнів).
Транспортабельність та лежкість хороша.
Урожайність висока, плодоношення регулярне.
Рослина сильноросла, висотою до 1,5 м з припіднятою розгалуженою кроною.
Зимостійкість сорту висока (до - 34°С).
 
DENISE BLUE
Деніс Блу - середньо-пізній самозапильний  сорт.
Ягоди великого розміру, діаметром до 2 см, вагою до 1,8 г, зібрані в кластери, яскраво-синього забарвлення, з маленькою оцвітиною.
Ягода має приємним солодкий-кислий смак.
Транспортабельність та лежкість хороша.
Рослина середньої сили росту, висотою 1,5 - 1,7 м, з дещо розлогою кроною.
Урожайність сорту висока.
Сорт вирізняється високою зимостійкістю та стійкістю до хвороб.
 
DARROW
Дарроу (Darrow) – пізній сорт чорниці садової (високорослої). Рослина висотою 1,5-2,1м, габітус припіднятий, дещо розлогий.  Листя дрібне, темно-зеленого кольору. Ягода дуже крупна, особливо першого збору, чудового десертного смаку. Для того щоб ягода була максимально смачною та ароматною її рекомендується збирати в стадії повної стиглості.

Для механізованого збирання сорт непридатний.

Сорт дещо сприйнятливий до опіків пагонів.

Популярний та затребуваний сорт, проте вважається дещо складним в вирощуванні, особливо на більш прохолодних територіях. Сорт користується великою популярністю в садових центрах через здатність утримувати плоди на кущах в період осіннього продажу саджанців.

Морозостійкість до мінус 29оС (USDA – зона 5).
 
ELLIOTT
Сорт Елліот отриманий в результаті схрещування сортів (Burlington x (Dixi x (Jersey x Pioneer))
Пізній сорт виведений у 1948 році та введений у виробництво у 1973 році. Програма селекції чорниці Міністерства сільського господарства США (USDA). Селекціонери G. Darrow and A. Elliott
Кущ сильнорослий, прямостоячий, висотою до 200 см.
Ягоди середнього розміру, світло-блакитного кольору з дуже маленькою оцвітиною, дозрівають на початку вересня. Смакові якості посередні: у вологі роки смак ягід терпкуватий.
Сорт самоплідний, проте при умові перехресного запилення урожай починає дозрівати дещо раніше.
Ягоди зібрані у щільні кластери, збираються у декілька прийомів. Після першого збору вручну можливе механізоване збирання.
Транспортабельність добра, придатний до тривалого зберігання в умовах контрольованої атмосфери (до 12 тижнів).
Зимостійкість висока, термін цвітіння – пізній.

 

Перейти на сторінку сорту Елліот